Eesti parim korvipaar 2009

EMF

Moderator: Keijot

Post Reply
ICEBULL
Posts: 39
Joined: Thu Feb 12, 2004 2:25 pm
Location: Estonia

Eesti parim korvipaar 2009

Post by ICEBULL »

Olen siin paar viimast aastat (peale Are loobumist) mõelnud, et mis siis nüüd edasi eesti korvidega? Hääli on olnud sest ajast siit ja sealtpoolt, viimastel aastatel kohalikel tiitlivõistlustel isegi (justkui) elavnemine toimunud. Ometi vaadates rahvusvahelist taset jäävad küsimused õhku. Punktikohad pole ju tegelikult mingid näitajad, olgem ausad (eriti kui vaadata viimast Penza etappi). Ära on tüüdanud madalmaade meeste omavaheline kemplemine ja meie lõunanaabrite laiutamine (muidu ju kõvad tegijad, müts maha!).
Aga ... Millal meie oma poisid kümne hulgas kanda kinnitavad? Millal meie poisid nii sõidavad, et fännidel huvi taastuks? Kes on tulevikumehed?

Kutsungi siin kõiki teadjamehi ja ka tegijaid endid mõtteid mõlgutama (selleks ju foorum ongi!?), miks meie poisid MM-l tagasihoidlikult esinevad, kes olid tegijad aastal 2009 ja mis edasi juhtuma hakkab? Omalt poolt luban vana fännina ja tõsise korvide huvilisena õla alla panna toetades hooaja 2009 tulevikumehi EEK 5000.- boonusega!

Ivo
GSM 5116482
ICEBULL
ICEBULL
Posts: 39
Joined: Thu Feb 12, 2004 2:25 pm
Location: Estonia

Re: Eesti parim korvipaar 2009

Post by ICEBULL »

Paistab, et kellelgi polegi midagi öelda. Kahju muidugi!
Minu postituse eesmärk on võimalusel kuidagi eesti korvielu uuele hingamisele tõmmata. Kuna pole ise (hetkel) ühegi tiimiga väga lähedalt asjade arenguga kursis, tahangi teada, mis toimub, mis on sellise tagasihoidliku taseme põhjus(ed)? Kas kõva tase mujal maailmas? Vaevalt! Kas vilets tehnika? Kes keelab paremat soetada? Kas andekate sõidumeeste põud? Ei usu, Eestimaal on alati piisavalt hulle ja üliandekaid motomehi olnud ja on ka edaspidi! Miks me siis pole viimase 3 aasta jooksul isegi 10 hulka GP sõitudes ulatunud?
Rääkisin Kegumsi GP ajal ühel õhtul tsipa lätlaste metseeni Janisega (kes teab, see teab). Müts maha selle mehe entusiasmi ees, seda enam, et ta hetkel ühte meie korvimeest tippu pushib! Olen Janisega 110% nõus, et tippu jõudmine võtab aega ja mitte 2 ega 3 aastat. Sähvatusi võiks aga ikka olla. Äkki on meie tiimidel selliseid Janise tüüpi abilisi vaja?
Minu arust on hetkel meil 2 enam-vähem perspektiivikat korvipaari, värsked eesti meistrid ja Sonn, kes MM-l seni rohkem punkte kogunud. Võiks muidugi rohkem olla, ju ongi!
Eelmises postituses väljakäidud rahasumma läheb eesti korvipaarile, kes Kiviõlis parimana 10 hulka sõidab!
ICEBULL
ifffff
Posts: 16
Joined: Mon Jul 31, 2006 10:54 pm
Location: Estonia

Re: Eesti parim korvipaar 2009

Post by ifffff »

Põhjuseid on kolm: raha, raha ja raha. Nii lihtne see asi ongi.
User avatar
AnnikaTriin
Posts: 26
Joined: Sat Mar 28, 2009 8:00 pm
Location: Tallinn, ESTONIA
Contact:

Re: Eesti parim korvipaar 2009

Post by AnnikaTriin »

Tundub, et kasutaja Icebull on asjast ikka väga kaugel.
ICEBULL
Posts: 39
Joined: Thu Feb 12, 2004 2:25 pm
Location: Estonia

Re: Eesti parim korvipaar 2009

Post by ICEBULL »

Mina panen sedakorda 5K lauale, võib-olla Annika paneb omalt poolt ka midagi? Teadmisi, varuosi, mida iganes!?
Seda ma teada tahtsingi, palju ja kellele raha vaja oleks? Ja mis tulemusi ja kelle poolt vastu hakkab tulema? Palju maksab GP 10. koht? Kindlasti mitte 5000 EEK! Aga rääkige siis, "teadjamehed" ja Annika, mida mina ei tea!
ICEBULL
User avatar
morris
Active Visitor 100
Active Visitor 100
Posts: 161
Joined: Mon Feb 09, 2004 8:50 am
Location: Estonia

Re: Eesti parim korvipaar 2009

Post by morris »

Kõigepealt on asi tõepoolest rahas. Kuna Eesti parim korvipaar teeb asja oma muu elu kõrvalt .. siis pole midagi teha. Kuskilt annab midagi järgi. Selleks et teha seda asja täie tõsidusega ei piisa sellest kui käiakse korra aastas kaks nädalat laagris. Asjaga peab täie tõsidusega tegelema terve aasta. Ehk siis muud tööd teha ei saa. Kahjuks Eestis hetkel ei ole ühtegi sellist korvipaari, kes ainult sõidaks. Kõik tegelevad asjaga .. nagu juba eelpool mainitud oma muu elu kõrvalt. Teiseks on asi ka selles et kui midagi katki peaks minema ei ole kohe teist mootorit või juppi asemele panna. Jälle jõuame rahani. Vot nii on kahjuks asjad. Nii et kallis Icebull .. sinu 5000.- on motiveeriv .. aga siiski piisake meres.
#360
Kick Ten Minutes
ggmaster2
Posts: 31
Joined: Mon Apr 12, 2004 3:09 pm
Location: Estonia
Contact:

Re: Eesti parim korvipaar 2009

Post by ggmaster2 »

tere, rõõm on näha et vähemalt mingitki teemat üritatakse siin aretada. Küsimusele, et mis jääb eesti meestel puudu, et kõrgemale jõuda, on siiski üheselt väga raske vastata ju!? Tõsi ta on, et sellist arengut ei teki üleöö, kui keegi suudab aastaid 3-4 leida vahendeid ja tahtmist tegelda ainult motokrossiga ja ainult motokrossiga, kui nende ümber kogunevad asjalikud inimesed, jne jne siis ehk leiab ka keegi tee MM-i esikümnesse. Kui keegi on väga andekas võib see juhtuda ka kiiremini, aga eestis sellist varianti mina kül hetkel ei näe. Külgkorvi motosport on keeruline ka selle poolest, et see on võistkonnasport ja sõitja ja korvipoisi vahel peab olema ikka hea klapp. Eks igal spordil on oma võlud ja valud. Praeguse seisuga loodan, et meie meeskond suudab olla ka järgmisel hooajal võistlusradadel ja kui ma ei usuks , et me oleme võimelised võistlema paremate kohtade nimel, siis sellele enam aega ei kulutaks. Isiklikult soovin kõigile jõudu ja tahtmist asjaga edasi tegeleda!
User avatar
korvimees
Posts: 17
Joined: Mon Sep 26, 2005 7:51 am

Re: Eesti parim korvipaar 2009

Post by korvimees »

ifffff wrote:Põhjuseid on kolm: raha, raha ja raha. Nii lihtne see asi ongi.
Kahjuks on asi tõesti nii, et kõvast tahtmisest ja entusiasmist jääb ainuüksi väheks... tsikkel pole paraku kabelaud, mis peale soetamist kestab sihipärasel kasutamisel aastaid muretult. :D
ICEBULL
Posts: 39
Joined: Thu Feb 12, 2004 2:25 pm
Location: Estonia

Re: Eesti parim korvipaar 2009

Post by ICEBULL »

Eks samas on ka see tõsi, et ega raha veel maailmas otsa pole saanud! Kindlasti on asi meil selles, et motokross pole kaugeltki rahvuslik spordiala ja suusatajad, kergejõustik ja veel nii mõnigi muu suisa uskumatu spordiala Eesti sponsorite raha kõik alla neelab (ja jääb muidugi puudugi). Sellepärast pole ka korralike teleülekandeid ja kajastust meedias (mida sponsorid ka kindlasti vajaksid). Motokross ja eriti külgkorvide oma on aastaid elanud fanatismist oma väikses ringkonnas. Ma olen päris kindel, et ega näiteks Swedbank, SEB või ERGO eestlasest motokrossi maailmameistrile sponsoriks ei hakkaks elu sees, sest pole väljundit meediasse! Muidugi kui mõni pankur tsiklisõiduga kuidagi seotud pole võib see juhtuda küll.
Igatahes on see pisku 5000 eeku hooaja lõpuni laual, saab siis kasvõi uued rutshkad lenksule! Paar sõitu kodus on veel hooajal ees ja ehk näitab keegi ennast ka mujal! Ja kui kellegil on häid ideid enda poolt järgmiseks hooajaks, siis oleks võimalik selline summa teha igakuiseks! Huvi tegijaid toetada on olemas!
ICEBULL
ifffff
Posts: 16
Joined: Mon Jul 31, 2006 10:54 pm
Location: Estonia

Re: Eesti parim korvipaar 2009

Post by ifffff »

See meedia külg eesti motospordi kajastamisel on müstika küll. Postimehe spordiküljel leidis maailmameistrivõistluste etapp eestis ainult sellepärast äramärkimist et seal pealtvaatajad viga said. Samas kui eestis oleks suusatamise MM käimas (ei taha sellega suusasõpru solvata) siis tuleks sellest juttu meediast söögi alla ja söögi peale. Kurb.
User avatar
korvimees
Posts: 17
Joined: Mon Sep 26, 2005 7:51 am

Re: Eesti parim korvipaar 2009

Post by korvimees »

"Õnneks" ei puuduta hädine meediakajastus ainult külkakrossi. Ka soolokrossist ei räägita meedias just üleliia palju. Olen ka ühekorra "tänanud" eesti päevalehte nende hädiste kribukirjas ridade eest, mis nad peale Leoki MM etapivõitu suutsid esmaspäeval lehte panna. Tõsi teisipäeval oli lehes juba pisut pikem lugu.
Samas, kogu lugupidamise juures suusatamise ja suusatajate vastu, tahaksin siiski mainida, et kui lugu oleks vastupidine st. kui motokross saaks nautida sellist toetust, nagu näiteks suusatamine (ja vastupidi), siis millised oleksid tulemused sel juhul ? Mõtlemisainet ?
User avatar
Keijot
Team SidecarCross.com
Team SidecarCross.com
Posts: 67
Joined: Mon Feb 09, 2004 10:20 am
Location: Estonia
Contact:

Re: Eesti parim korvipaar 2009

Post by Keijot »

Tervitused kõigile korvikrossisõpradele.

Väga meeldiv, on lugeda, et lõpuks on ka meie lehel hakkanud toimuma arutelu teemal, kuidas korvikrossi edasi arendada. Nõustun eelpool kirjutajatega, et väga suur osa tulemusest jääb raha taha. Olles ise kokku puutunud nii Kauriti kui ka Korjuse tiimidega võin öelda, et nende saavutused tulid suurel eneseohverdusel. Võib öelda, et enamuse krossihooajast veetsid mõlemad Euroopas. Kaurit enamasti Belgias, Korjus Saksamaal.

Juba varakult talvel käidi mitmeid kordi koos Itaalias trennis ja samuti osaleti paljudel Kesk-Euroopa meistrivõistlustel. Paraku on aga nii, et koos siin Eestis sõites kiirust juurde ei tule. Et areneda, tuleks käia rohkem sõitmas väljas ja heitlema MM-tiimidega. Sama lugu on ju ka soolo sõitjatega. Kes väljas ei käi, ega neil mingit arengut ka märgata pole. Paraku jällegi taandub kõik rahale.

Samas pakuksin Eesti korvitiimidel välja idee, kuidas arendada oma fännibaasi ja samas ka natuke raha saada. Hollandis on praktiliselt kõigil tiimidel klubi 50 või klubi 100, mis lahtiseletatuna tähendab seda, et klubi liikmed maksavad tiimile aastaks vastavalt siis 50 või 100 Eurot. Hooaja lõpus korraldatakse tavaliselt suur pidu kus tänatakse sponsoreid ja ka 50 või 100 Euro klubi liikmeid. Selle hinna sees võib olla ka mingi fännisärk või mingi muu nänn. Lisaks on nimed toodud ära meeskonna kodulehel. Krossidel võiks olla näiteks 1 inimene tiimist, kes tegeleks nende klubi liikmetega. Pakuks neile vajadusel kohvi vms. Need on sellised pisiasjad, mis samas on üsna olulised. Kui ma tunnen, et minust kui fännist hoolitsetakse ja peetakse lugu, siis on ka tõenäoline, et toetan meeskonda ka rahaliselt. Nagu näha Icebulli näol on selliseid tõenäolisi fänne olemas, kes on nõus ka rahaliselt toetama. Loomulikult 5000 EEk tundub esmapilgul väike summa, aga kunagi ei tea, et selliseid fänne rohkem pole, kes nõus toetama. Oletame, et leidub veel paar sellist entusiasti, siis on juba toetatav summe tunduvalt atraktiivsem. Omalt poolt suudan hetkel pakkuda kahjuks vaid allahindlusi korvitiimidele sõiduvarustuse ja kuluosade pealt.

Kindlasti ei taha ma väita, et meie krossitiimid hetkel oma fännidest ei hooliks. Igalühel on välja kujunenud oma kindel seltskond, kes toetab ja fännab kindlat tiimi. Küsimus on lihtsalt selles, et kuidas muuta ennast uutele fännidele ja toetajatele veel atraktiivsemaks. Üheks võimaluseks oleks ka organiseerida treeningpäev või õigemini rahvaüritus, kus sponsorid ja fännid saaksid proovida korvipoisi ametit. Vahetult peale seda kui ise sain esimest korda seda proovida tõusis minu respekt korvitiimide vastu väga palju.

Kiviõlis nägin, et ka Eestis üritatakse käivitada noortesarja. See on väga tervitatav ning loodetavasti saab sellest sarjast asja.

Rõhutan, et eelpool kirjutatu on puhtalt minu subjektiivne arvamus. Lihtsalt hetkel näen mina põhiprobleemina seda, et meie tiimid ei saa piisavalt kõvasid sõite, kuid paraku taandub see enamasti raha taha. Teisalt, et raha saada tuleb selleks vaeva näha ja muuta ennast atraktiivsemaks nii fännidele kui ka sponsoritele. Meediakajastus jätab tõepoolest soovida, kuid kui on endal huvi siis olen kindel sellised lehed nagu siinne sidecarcross.com ja motorsport.ee on alati valmis postitama uudiseid ja pressiteateid kui need vaid postitada.

Kindlasti pole minu kirjutises peidus ainuõige lahendus, kuid usun, et konstruktiivse diskussiooni käigus leiab mooduseid, kuidas meile hingelähedast spordiala edasi arendada.

Jätkuvalt meeldivat krossisuve soovides

Keijo Treu
ICEBULL
Posts: 39
Joined: Thu Feb 12, 2004 2:25 pm
Location: Estonia

Re: Eesti parim korvipaar 2009

Post by ICEBULL »

Tegelikult lõppes aasta kokkuvõttes päris hea tulemusega, mõtlen rahvuste krossi 5. kohta ja ka individuaalseid sooritusi! Tublid! Väga ilus saavutus. Ja üllatus-üllatus, ka ETV mainis oma pühapäevases spordisaates tulemuse ära! Ühtlasi annan teada, et minu poolt väljakäidud esimene 5K läheb Gordejev-Kivaste tallile.
Ühtlasi sooviks foorumilt operatiivsemat infot, kus kv meeste tegusid näha saab. Keijoti ideed toetajate klubist ja sellega seotud üritustest on äärmiselt huvitavad ja jumekad, kardan ainult, et meil saab raske olema leida piisavalt hulle aktiviste, kes kogu seda toetajate süsteemi üleval hoiaks ja asja orgunniks. Ise saan välja pakkuda, et kui keegi kv tiimidest satub (või tahab lihtsalt mõnusalt aega maha võtta) idapiiri lähedusse, siis võõrustan Teid (kuni 10 inimest korraga) täie rauaga oma suvilas. Saab süüa-juua, sauna ja kalale, ka ööelu on täiesti olemas. Olge tublid ja naelad kummi edaspidiseks!
ICEBULL
uugu78
Posts: 1
Joined: Sun Apr 13, 2008 7:01 pm

Re: Eesti parim korvipaar 2009

Post by uugu78 »

Tere korvikrossi sõbrad ,
22.oktoobril toimub siis uue tiimi Kristo Sleng-Jürgen Jakk esitlus .
Kell 16.00 saab Kose-Risti krossirajal külkaga sõita ja siis 19.00 on Oxforellis tiimi plaanide tutvustus.
Nii et kõik fännid olete oodatud
Täpsem info 58027361
Uugu
Post Reply